Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu- 21.03.2021r

Plan  Rekolekcji  w  Parafii  Św. Sebastiana

Wielki  Post  2021

Czwartek  25 marca - 18.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania

Piątek      26 marca -  18.00   Msza św. z  nauką  rekolekcyjną

Po Mszy św. Droga Krzyżowa

Sobota      27 marca -  8.00   Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.30 - 11.00    Spowiedź św.

11.00     Msza św. z sakram. namaszczenia   chorych

17.30 - 18.00   Spowiedź św.

18.00   Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

Rekolekcje poprowadzi Ks. Dawid Leśniak - Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie

Nauki Rekolekcyjne będą transmitowane przez internet.

Rekolekcje rozpoczniemy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Gorąco zachęcam do podjęcia drogi Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matki, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji rozpoczyna się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i trwa do świąt Bożego Narodzenia.

Tymi modlitwami będą: - jedna Tajemnica Różańca św., - moje dobrowolne postanowienia, - modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię: "Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen".

Głośmy Ewangelię życia, podejmując dzieło duchowej adopcji dzieci, które są zagrożone. Dziękujmy dobremu Bogu za dar macierzyństwa, otoczmy naszą modlitwą rodziców i wszystkie matki a szczególnie te, które nie boją się wydać na świat dziecka i wychować je nawet bez udziału ojca.

PRZYSTĄP DO DZIEŁA DUCHOWEJ ADOPCJI ONLINE

Ze względu na utrzymującą się pandemię, istnieje możliwość podjęcia duchowej adopcji również w domach. Jeśli do dzieła pragnie przystąpić więcej domowników, obrzęd ten mogą przeprowadzić rodzice, czy też jeden z dorosłych członków rodziny. Osoby, które zdecydują się na taką formę proszone są o wypełnienie następującego formularza (LINK DO FORMULARZA) podając: imię osoby podejmującej Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i miejsce zamieszkania.

Informację o przystąpieniu do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można również dostarczyć drogą mailową na adres duchowaadopcja@diecezja.pl.

Formuła przyrzeczenia, którą powinny odmówić osoby podejmujące duchową adopcję. Poprzedzamy ją wykonaniem znaku krzyża oraz krótką modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu)

*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci

*Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych

*Postanawiam mocno i przyrzekam

*Że od dnia 25 marca 2020 r.

*W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

*Biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko* którego imię jedynie Bogu jest wiadome

*Aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia

*Oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

*Tymi modlitwami będą:

- jedna Tajemnica Różańca św.,

- moje dobrowolne postanowienia,

- modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

"Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen".