Wybierz interesujący Cię temat

Chrzest

W naszej parafii chrzty odbywają się w pierwsze i trzecie niedziele miesiąca na mszy św. o godzinie 11:00. W tygodniu poprzedzającym chrzest rodzice przychodzą do kancelarii parafialnej na krótką katechezę przedchrzcielną i przedstawiają następujące dokumenty:

• zezwolenie na chrzest z parafii zamieszkania rodziców dziecka
  • akt urodzenia dziecka
  • akt ślubu rodziców
  • dane rodziców chrzestnych oraz zaświadczenia z ich macierzystych parafii

Małżeństwo

1. Zgoda Ks.Proboszcza na spisanie protokołu i pobłogosławienie małżeństwa w parafii św.Sebastiana w Wieliczce
  2. Dowody tożsamości
  3. Aktualne świadectwa Chrztu św.
  4. Zaświadczenia z USC do ślubu konkordatowego
  5. Świadectwo ukończenia religii z ostatniej klasy szkoły średniej
  6. Zaświadczenia o odbytych kursach przedmałżeńskich i wizytach w poradni

Bierzmowanie

Spotkania z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. Młodzież uczestniczy we Mszy św. a po niej w katechezie w kościele.