Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023r

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Metropolitę Krakowskiego, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii.

9.30 – Przywitanie Ks. Arcybiskupa przed kościołem

9.40 – Podpisanie ksiąg w kancelarii parafialnej

10.00 – Spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych a także z sołtysami Lednicy Górnej i Rożnowy na plebanii

11.00 – Eucharystia- przewodniczy Ks. Proboszcz

-po pozdrowieniu przywitanie i krótka prezentacja parafii

-homilia Ks. Arcybiskupa

-po Modlitwie po komunii, krótkie ogłoszenia i poświęcenie odnowionych figur z tęczy  kościoła(Krucyfiks, Matka Boża i św. Jan)

- błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa - wyjście przez kościół na zewnątrz i powrót do zakrystii

- po Mszy św. krótkie spotkanie ze Służbą liturgiczną i ich rodzinami

14.00 – Eucharystia  z udzieleniem sakramentu  Bierzmowania- przewodniczy Ks. Arcybiskup

- po pozdrowieniu przywitanie Ks. Proboszcza i prośba rodziców o udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży

- po modlitwie po Komunii podziękowanie młodzieży i krótkie słowo ks. Proboszcza

- poświęcenie pamiątkowych krzyży i uroczyste Błogosławieństwo

- wyjście przez kościół na zewnątrz i powrót do zakrystii

- pamiątkowe zdjęcie Bierzmowanych z Ks. Arcybiskupem przed kościołem

- pożegnanie Ks. Arcybiskupa

Niech to spotkanie z naszym Arcypasterzem będzie również dziękczynieniem za dar  10-lecia istnienia naszej parafii, a także mobilizacją do jeszcze większej troski o więź z Bogiem i bliźnimi.

Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa

W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Serdecznie zachęcam do podjęcia 9-miesięcznej duchowej adopcji dziecka poczętego, polegającej na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca w intencji poczętego dziecka , aby mogło się narodzić i kochać.

Kandydaci do bierzmowania przyjdą na spotkania we środę na 18 i w sobotę na 11.