Ogłoszenia Parafialne 29.03.2020r.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Parafian i zapewniam o nieustannej modlitwie. Dziękuję za każdy odruch dobrego serca. A teraz garść informacji: 

ODWIEDZINY CHORYCH

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowia naszych seniorów, ODWOŁUJĘ odwiedziny duszpasterskie w pierwszy piątek w Domu Pomocy NESTOR, oraz odwiedziny chorych w pierwszą sobotę.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT

Bardzo proszę o odprawienie nabożeństwa w domach, w miarę możliwości w gronie rodzinnym.

BIERZMOWANIE I PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

Kuria Krakowska wydała oświadczenie:

W związku z zapytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, informujemy, że ich celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na organizację tego typu uroczystości do momentu odwołania stanu epidemii i przywrócenia swobody organizacji wydarzeń zbiorowych przy zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i osobom starszym z rodziny, które są narażone na infekcje wirusowe.

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że terminy uroczystości przewidziane na pierwszą połowę maja winny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni. W przypadku terminów późniejszych, jest za wcześnie na udzielenie konkretnej i wiążącej odpowiedzi. Księża proboszczowie, w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, mogą wyznaczyć inną datę uroczystości, biorąc jednak pod uwagę opinie rodziców i rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz zarządzenia władz państwowych. Z racji zawieszenia parafialnych spotkań przygotowujących dzieci i rodziców do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej lub jej rocznicy, prosimy rodziców, by intensywniej troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary. 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PRZEŻYWANIA WIELKIEGO TYGODNIA, SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW. PRZEKAŻĘ ZA TYDZIEŃ. BŁOGOSŁAWIĘ CAŁĄ PARAFIĘ. JEZU UFAM TOBIE!

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.