Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą - 09.06.2024r

1/ Z kalendarza liturgicznego:

- we wtorek św. Barnaby

- we czwartek św. Antoniego z Padwy

- w piątek bł. Michała Kozala, męcz. niemieckiego obozu w Dachau.

2/ W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza.

Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Pozostałe informacje o beatyfikacji na plakacie przy plebanii.

3/ Jeszcze raz dziekuję  rodzinom i wspomagającym je sąsiadom za wykonanie pięknych ołtarzy procesyjnych oraz wszystkim uczestnikom parafialnej procesji Bożego Ciała.

4/ Zostały zakończone, trwające prawie dwa miesiące, prace renowacyjne polichromii Włodzimierza Tetmajera na sklepieniu, nad nawą główną, w naszej świątyni. Efekt ,jak widać jest przepiękny. Jutro Komisja z Krakowa dokona odbioru wykonanych prac. Kolejnym etapem będzie renowacja ścian kościoła. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie parafialnych kosztów związanych z pracami konserwatorów.