Ogłoszenia na Objawienie Pańskie - Trzech Króli

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przychodzimy złożyć Jezusowi złoto naszej wiary, nadziei i miłości, kadzidło naszych modlitw i dobrego słowa, mirrę naszych cierpień, chorób i samotności, ufając, że Pan je przyjmie, a my "inną drogą udamy się do ojczyzny".

Msze Św. w naszym kościele o 8, 11, 16 i wyjątkowo o 18, z błogosławieństwem kadzidła i kredy. Zachęcam do rodzinnej modlitwy, pokropienia mieszkania wodą święconą i naznaczenia drzwi literami C+M+B ( Christucs Mansionem Benedicat - Niech Chrystus pobłogosławi to mieszkanie) oraz liczbą obecnego roku.

Na Mszy o godz.18 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Mieszkańców Kolonii Górniczej i ulic należących do parafii.

Najbliższa Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej, czas świąteczny potrwa do Matki Bożej Gromnicznej, tj. do 2 lutego.