Ogłoszenia na niedzielę 31 maja 2020r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie witam wszystkich Parafian!  Jak wiecie, od dzisiaj nie obowiązują już limity wiernych w kościele. Uczestniczący w nabożeństwach powinni mieć na sobie maseczki oraz zachować bezpieczną odległość. Powoli wracamy do normalnego duszpasterstwa. Oto garść informacji:

CZERWCÓWKI

Od jutra zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa : poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 18 a w środy i soboty o 8.30. W niedziele, po Mszy św. popołudniowej.

I KOMUNIA ŚW.

Szesnaścioro dzieci przystąpi do I Komunii św. 13 czerwca, w sobotę o godz.11, w kościele św.Klemensa.

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

Wznawiam spotkania przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. Zapraszam kandydatów z klas ósmych w niedzielę, 7 czerwca, na Mszę św. o godz.11 a po niej na katechezę w kościele. Uczniowie klas siódmych mają spotkanie w pierwszy piątek po Mszy św.

PRZEWIDYWANY termin bierzmowania to 29 czerwca, poniedziałek, godz.18, kościół św.Klemensa.

ODWIEDZINY CHORYCH

Wznawiam odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę tj. 6 czerwca od godz. 10.

ODWOŁANIE DYSPENSY OD UDZIAŁU W NIEDZIELNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH

1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

2. Jednocześnie  udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

a) osoby w wieku 65 lat i więcej,

b) osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

3. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

(†Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski)


Jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiam i pamiętam w modlitwie. Dajmy ponieść się Duchowi Świętemu! Amen.Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.