Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną - 07.04.2024r.

Niedziela Miłosierdzia

1/ Dzisiaj po Mszy św. o 16, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych a  w przyszłą niedzielę 14 kwietnia, również po Mszy o 16,  spotkanie z rodzicami kandydatów.

2/ Jutro liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ( przeniesiona z Wielkiego Tygodnia z 25 marca). Równocześnie rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

3/ W minionym tygodniu we czwartek, Mszą św. pod przewodnictwem Bp. Damiana Muskusa, parafia św. Klemensa rozpoczęła obchody jubileuszu dwusetlecia poświęcenia kościoła parafialnego. Po Eucharystii można było zwiedzić, w nowo odrestaurowanych pomieszczeniach Zamku Żupnego, bardzo interesującą wystawę pt. : "Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce" gromadzącą zabytkowe księgi, naczynia i szaty liturgiczne a także cenne obrazy min. wypożyczone z naszego kościoła: osiemnastowieczny obraz Św. Marii Magdaleny oraz nastawę ołtarzową z obrazem Wszystkich Świętych z 1709 r. Wystawę można zwiedzać do 16 września.

4/ Rozpoczęto przygotowania pod prace renowacyjne sklepienia nad nawą główną, które potrwają do 10 czerwca. W związku z tym,  przepraszam za utrudnienia w uczestniczeniu w liturgii.

5/ Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.